Obrázok článku

Vojna policajtov

online film zdarma

Orig. názov: Vojna policajtov

Žáner: akčný, dráma

Krajina: Slovenská republika

Réžia: Rudolf Biermann

Scenár: Arpád Soltész

Hrajú: Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Patrik Vrbovský, Jakub Štáfek, Marián Mitaš, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Petra Dubayová, Bronislava Kováčiková, Martin Nikodým, Matej Marušin, Barbora Švidraňová, Anežka Petrová, Annamária Janeková

Hudba: Vladimír Martinka

“Keď hľadíš do priepasti, aj priepasť hľadí do teba”

Vojna policajtov je nový politický thriller z pera úspešného novinára a spisovateľa Arpáda Soltésza. Jeho kniha na základe, ktorej vznikol film Sviňa rezonoval aj pred štyrmi rokmi nielen na knižnom trhu, ale do kinosál pritiahla skoro 400 tisíc divákov. Dej nového príbehu Vojna policajtov sa odohráva počas mečiarizmu v košickom podsvetí 90-tych rokov. Diváci budú mať teda opäť možnosť nahliadnuť do reality nášho života, o ktorej možno ani len netušili alebo radšej tušiť nechceli.

Novú snímku nakrútil ako svoju samostatnú režijnú prvotinu Rudolf Biermann, jeden z vôbec najskúsenejších slovenských filmárov, ktorý má ako producent na konte desiatky filmov. Spomínanú Sviňu ešte spolurežíroval s Mariannou Čengel Solčanskou, do Vojny policajtov sa už pustil sám. Do hlavnej postavy otrlého policajného vyšetrovateľa si vybral Alexandra Bártu.

Jeho kapitán Miki Mika sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokom prostredí východoslovenského podsvetia, kde si v krehkej symbióze nažívajú lokálne mafiánskej gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia, štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.