Obrázok článku

ČARODEJNÍK KAJTEK

online film zdarma

Čarodejník Kajtek je strhujúci príbeh o čarovnom svete detskej fantázie, dospievaní a snahe o zdokonalenie sveta. Snáď každé dieťa chce mať čarovnú moc. A čo ak sa mu tento sen splní? Kajtek je dvanásťročný chlapec s výnimočne rebelským temperamentom, vyrastajúci so svojím otcom a babkou. Jedného dňa v sebe objaví nadprirodzené schopnosti.

Tento nezvyčajný talent v kombinácii s chlapčenským neposlušným charakterom však znamená veľké problémy nielen pre rodinu, pre školu, ale aj pre celé mesto. Ako sa mágia čoraz viac dostáva do chlapcovho života, narastajú jeho problémy s neobľúbenými učiteľmi, ale na druhej strane si získava sympatie a slávu medzi svojimi rovesníkmi. Situácia sa začína komplikovať, keď o chlapca s magickými schopnosťami začnú súperiť sily dobra a zla. Akou cestou sa vydá mladý čarodejník?

Ukážka z filmu Čarodejník Kajtek (SK/CZ titulky)

Orig. názov: Kajtek czarodziej

Žáner: rodinný, dobrodružný, mysteriózny

Krajina: Poľsko, Slovensko, Česko

Réžia: Magdalena Łazarkiewicz

Scenár: Katarzyna Terechowicz, Magdalena Łazarkiewicz

Hrajú: Eryk Biedunkiewicz (Antek Bortkiewicz; Kajtek), Maja Komorowska (Antkova babka), Grzegorz Damięcki (Antkov otec), Eva Sakálová (Róża, mama Antka), Martin Hofmann (Zlý čarodejník), Karolina Gruszka (mama Zosi), Borys Otawa (Felek), Helena Mazur (Zosia), Vít Bednárik (správca Jozef)