Obrázok článku

IMAGINARY: NEVIDITEĽNÉ ZLO

online film zdarma

Strach za hranicou predstavivosti Nový horor od producentov filmov M3GAN, Päť nocí u Freddyho či Čierny telefón. Žena s malou dcérou sa vracia do domu, v ktorom vyrastala. Ako dieťa tu mala svojho imaginárneho kamaráta, s ktorým sa hrala a krátila si čas. Teraz zisťuje, že jej kamarát nie je tak úplne vymyslený a navyše je dosť nahnevaný, že ho kedysi opustila. Aj vy ste mali v detstve obľúbenú hračku, bez ktorej ste neurobili ani krok? Spolu ste sa hrali, jedli, rozprávali ste sa o všetkom možnom… Až raz hračka niekde zostala a už ste sa k nej nevrátili. Opustili ste svojho najlepšieho priateľa a zabudli ste naňho. Ale on na vás nezabudol. A je skutočnejší ako ste si mysleli.

A teraz po rokoch už z neho zrazu nie je až taký kamarát. Rovnako ako Chauncey. Zoznámte sa s roztomilým plyšovým medvedíkom, ktorý vás už viac nenechá odísť. Keď sa Jessica s rodinou presťahuje späť do domu, v ktorom vyrastala, zistí, že v ňom okrem spomienok zostal aj jej plyšový medvedík Chauncey.

Celé roky ležal zabudnutý v pivnici. On však na ňu nikdy nezabudol. Teraz ho nájde Jessicina najmladšia dcéra Alice a okamžite sa z nich stáva nerozlučná dvojka. Veselé šantenie a šťastné spoločné chvíle šíria dobrú náladu po celom okolí. Nový kamarát nechýba pri žiadnej z Aliciných hier. Tie sú však postupne čoraz zlovestnejšie a Alicino správanie je čoraz znepokojivejšie. Chauncey totiž nie je obyčajná plyšová hračka. A nie je to ani taký dobrý kamarát, ako sa zdalo. Počas rokov, keď bol sám a opustený, sa jeho smútok premenil na hnev. Nemieni dopustiť, aby ho jeho nová kamarátka Alice, niekedy opustila. A chce sa pomstiť. Deti si svojho najlepšieho kamaráta dokážu vymyslieť.

Mnohé kultúry na celom svete uznávajú a pomenúvajú existenciu takýchto imaginárnych priateľov. Sú to len výplody detskej fantázie alebo v skutočnosti predstavujú niečo oveľa desivejšie? To, že ste na nich prestali veriť, neznamená, že neexistujú…

Orig. názov: Imaginary

Žáner: horor

Krajina: USA

Réžia: Jeff Wadlow

Hrajú: DeWanda Wise, Tom Payne, Veronica Falcon, Betty Buckley, Alix Angelis, Taegan Burns, Dane DiLiegro, Matthew Sato, Pyper Braun