Obrázok článku

Aspoň jeden gól

online film zdarma

Orig. názov: Next Goal Wins

Žáner: komédia, športový

Krajina: USA

Réžia: Taika Waititi

Scenár: Taika Waititi, Iain Morris

Hrajú: Michael Fassbender, Oscar Kightley, Kaimana, David Fane, Rachel House, Beulah Koale, Taika Waititi, Will Arnett, Elisabeth Moss

Hudba: Michael Giacchino

Futbalový štadión v Coffs Harbour v Austrálii. Futbalový tím Austrálie práve vytvoril svetový rekord v najvyššom víťazstve v medzinárodnom futbalovom zápase v pomere 31:0. Zdolaný tím Americkej Samoy sa po tejto porážke v kvalifikácii na majstrovstvách sveta stane terčom posmechu športového sveta – a pripraví tak pôdu pre film maorského režiséra Taiku Waititiho (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok).

Táto katastrofálna prehra sa stala najhoršou porážkou v histórii medzinárodného futbalu, ponížením, ktoré viselo nad malým tichomorským ostrovom Americká Samoa ako neúprosný mrak. Tím Americkej Samoy zostal na najnižšom mieste svetového rebríčka FIFA až do novembra 2011, keď sa situácia konečne zmenila a malý ostrov dosiahol svoje historicky prvé medzinárodné víťazstvo v podobe výhry 2:1 nad Tongou počas kvalifikácie na majstrovstvá sveta Oceánskej futbalovej konfederácie (OFC).

Tu niekde sa začína náš príbeh. Keď sa Taika Waititi dozvedel o epickom zlyhaní a príbehu tímu outsiderov, ktorým sa nakoniec splnili sny, vedel, že tento film musí natočiť. “Vždy hľadáte inšpiráciu, ale pri tomto filme už všetko bolo,” hovorí. Inšpirovaní príbehom o strate, vykúpení a radosti si producent Jonathan Cavendish a výkonný producent Andy Serkis pod svojou produkčnou značkou Imaginarium Productions zabezpečili práva na adaptáciu dokumentárneho filmu z roku 2014 Next Goal Wins, ktorý tento príbeh zachytil už skôr. V hlavnej úlohe trénera, ktorý sa podujme na trénovanie najhoršieho tímu na svete sa predstavil skvelý Michael Fassbender.