Preskočiť na obsah
Poster k filmu Space Jam

Space Jam

DNA Rank 67 /100
A Výrazná DNA

Space Jam online – aktuálne informácie o filme, online dostupnosť, trailer a údaje o sledovaní na jednom mieste.

Space Jam

Premiéra
13. februára 1997
Žáner
Rodinný, Animovaný, Sci-fi, Fantasy, Komédia
Dĺžka
88 min
Réžia
Joe Pytka
Krajina
USA
Pozrieť video Trailer
Scenár Timothy Harris, Herschel Weingrod, Leo Benvenuti, Steve Rudnick
Hrajú Michael Jordan, Wayne Knight, Theresa Randle, Manner Washington, Eric Gordon, Penny Bae Bridges, Brandon Hammond, Larry Bird, Bill Murray, Thom Barry
Aktuálna online dostupnosť

Space Jam online – kde sledovať?

Po kliknutí overíme, kde je Space Jam online aktuálne legálne dostupný na Slovensku. Dostupnosť streamovacích služieb sa môže meniť.

Legálne možnosti

Ak je posledné overenie staršie ako 7 dní, dostupnosť automaticky skontrolujeme nanovo.

Dostupnosť sa môže meniť podľa regiónu a času. Údaje o poskytovateľoch: JustWatch via TMDb.
PF DNA v skratke

Ako tento titul pôsobí

DNA67/100
Tempo Rýchle
73
Originalita Vysoké
71
Rewatch Vysoké
70
Nálada
hravé · energické · nostalgické
Najlepšie funguje
Nenáročný rodinný večer alebo spoločné pozeranie s chuťou na športovú nostalgiu.
Pozornosť
Ľahké sledovanie
Pre koho

Pre divákov, ktorí chcú svižnú zmes kresleného humoru, basketbalu a známych postáv.

Pozrieť celý DNA profil
Vlastný profil PozerajFilmy.sk

PozerajFilmy.sk DNA: Space Jam

Modelovaný profil filmu: tempo, emócie, náročnosť sledovania a ďalšie vlastnosti.

Tempo 73/100
Rýchle
Napätie 51/100
Stredné
Emócie 43/100
Stredné
Pozornosť 29/100
Nenáročné
Originalita 71/100
Vysoké
Rewatch 70/100
Vysoké
DNA fingerprint Vizuálny podpis hlavných vlastností
Tempo: 73/100 – Rýchle Tempo Napätie: 51/100 – Stredné Napätie Emócie: 43/100 – Stredné Emócie Pozornosť: 29/100 – Nenáročné Pozornosť Originalita: 71/100 – Vysoké Originalita Rewatch: 70/100 – Vysoké Rewatch
Doplnkové indexy: Space Jam
70
Humor Vysoké Miera humoru a odľahčenia.
24
Temnota Nízke Ponurosť tém, atmosféry a tónu.
69
Predvídateľnosť Predvídateľné Ako ľahko možno odhadnúť smerovanie deja.
35
Citlivosť na spoilery Stredná Ako výrazne môže znalosť deja oslabiť zážitok.
49
Diskusný potenciál Stredné Ako veľmi titul podnecuje debatu po skončení.
39
Doznievanie Stredné Ako dlho titul pravdepodobne zostane v hlave.
49
Akcia Stredné Miera akčných scén a kinetickej energie.
5
Romantika Nízke Dôležitosť romantickej línie.
Jednou vetou

Rýchla rodinná športová komédia, v ktorej sa animovaný chaos Looney Tunes stretáva s reálnym basketbalom.

Pre koho

Pre divákov, ktorí chcú svižnú zmes kresleného humoru, basketbalu a známych postáv.

Komu skôr nesadne

Pre tých, ktorí hľadajú realistickú športovú drámu, výraznú hĺbku alebo temnejšie sci-fi.

Čím je iný

Nezvyčajné prepojenie hraného basketbalového sveta s animovanými postavami Looney Tunes.

Pred sledovaním vedieť

Očakávajte jednoduchú stávku, veľa gagov a energiu filmu z 90. rokov; najlepšie funguje, keď pristúpite na jeho kreslenú logiku.

PozerajFilmy.sk DNA je redakčný/modelovaný profil. Skóre nie je používateľské ani databázové hodnotenie filmu.

V centre Space Jam je jednoduchá, ale pálčivá dramatická otázka: Tune Squad — vedený Bugs Bunnym a ďalšími postavami Looney Tunes — musí vyhrať basketbalový zápas proti záhadnému tímu Nerdlucky, aby si zabezpečili právo zostať na Zemi a nezmeniť sa na atrakciu v inej galaxii. Do tejto fantastickej situácie vstupuje Michael Jordan; spojenie reálneho športu a animovaného sveta definuje predpoklad filmu a jeho centrálne napätie, ktoré poháňa dej bez nutnosti ďalších spoilrov.

Premisa funguje v kontexte žánru: Space Jam kombinuje rodinný a animovaný film so sci‑fi a komediálnymi prvkami v rámci 88‑minútového celku. Prehliadka hviezdnych postáv z Looney Tunes a prítomnosť skutočnej športovej legendy vytvára dramatický rámec, v ktorom ide o viac než len zápas — ide o otázku identity a územnej existencie kresleného sveta. Pri hľadaní filmu online stačí spomenúť Space Jam online, ak ide o hľadanie digitálnych informácií o titule.

Trailer

Dramatická situácia bez zbytočných spoilrov

Hlavný konflikt Space Jam je priamo v názve: do hry vstupuje basketbal ako rozhodujúci akt, ktorý určí osud Looney Tunes. Podľa overeného overview stoja Tune Squad proti silám Nerdlucky, pričom stávka nie je len o trofeji, ale o tom, či kreslené postavy zostanú súčasťou svojho sveta. Takto znejúca situácia vytvára okamžitý emocionálny a generačný most medzi mladším publikom, ktoré pozná postavy z kreslených seriálov, a divákmi z pozadia športu, ktorí rozumejú významu legendárnych zápasov.

Súčasne žánrové prepletenie — rodinný, animovaný, sci‑fi, fantasy a komédia — naznačuje, že film pracuje s rýchlym tempom, vizuálnymi gagmi a s konceptom, ktorý si dovolí presahovať realistické hranice. Z overview vyplýva, že napätie a humor vychádzajú priamo z tejto kolízie animovaného a reálneho sveta; základný mechanizmus deja tak zostáva zrozumiteľný aj bez detailov o jednotlivých scénach.

Kto sa objavuje na hracej ploche

Vedľa Michael Jordana, ktorého meno figuruje v centre prepisu premises, Space Jam uvádza viacero známych hereckých mien z živého herectva. V zozname účinkujúcich sú Wayne Knight, Theresa Randle a Manner Washington, ktoré dopĺňajú herecké príspevky ďalších mien ako Eric Gordon, Penny Bae Bridges a Brandon Hammond. Tieto obsadenia signalizujú, že film kombinuje reálnych hercov s ikonickými kreslenými postavami, pričom Jordan zostáva hlavným spojovacím prvkom medzi dvoma svetmi.

Okrem živých účinkujúcich sa v titulkoch objavujú mená športových hviezd, ktoré sa vo filme zjavujú: Larry Bird, Charles Barkley a Patrick Ewing. Takéto zloženie obsadenia — profesionálni basketbalisti vedľa klasických hercov — potvrdzuje športovo orientovaný charakter príbehu a zároveň zdôrazňuje prelínanie fikčného a reálneho sveta, ktoré je stredobodom filmu.

Tím tvorcov a produkčný kontext

Film režíroval Joe Pytka, ktorého meno v zozname režisérov figuruje jednotlivo; táto výlučnosť zdôrazňuje jeho zodpovednosť za vizuálny štýl miešania animácie a hraného záznamu. Scenár pripravil štvorčlenný tím — Timothy Harris, Herschel Weingrod, Leo Benvenuti a Steve Rudnick — čo naznačuje kolektívny autorský prístup k dialógom a štruktúre deja, ktoré museli zosúlaďovať humorné prvky s koncepciou sci‑fi stávky.

Na produkčnej strane sa ako hlavné spoločnosti uvádzajú Warner Bros. Family Entertainment a Ivan Reitman Productions. Spolupráca týchto dvoch výrobných subjektov jasne ukazuje, že film mal za cieľ osloviť široké rodinné publikum pri zachovaní profesionálneho štandardu hollywoodskej výroby; spojenie rodinnej sekcie veľkého štúdia s produkčnou značkou naznačuje aj dostupnosť väčších zdrojov pre efekty a marketing.

Miesto filmu v rámci žánru a franšízy

Space Jam stojí na pomedzí viacerých žánrov, pričom oficiálne sú uvedené kategórie rodinný, animovaný, sci‑fi, fantasy a komédia. Takéto zaradenie pomáha vysvetliť, prečo sa film ocitá medzi dielami, ktoré cielia na rodinné publikum a na divákov, ktorí vnímajú hranie so žánrovými hranicami ako súčasť zábavy. Prítomnosť Looney Tunes zároveň umiestňuje titul do dlhšej tradície animovaných postáv, ktoré sa v priebehu dekád stali kultúrnymi ikonami.

Zároveň spojenie so športovým fenoménom potvrdzujú aj hviezdne mená basketbalistov a Michael Jordan v centre. Táto kombinácia známych športových osobností a animovaných klasík vytvára hybrid, ktorý je špecifický pre obdobie 90. rokov a pre snahy veľkých štúdií spájať rôzne cieľové skupiny v jednom titule. Film tak odráža komerčný a kultúrny kontext svojej doby.

Kde sledovať Space Jam online na Slovensku?

Podľa aktuálne evidovaných údajov je film legálne dostupný online prostredníctvom služieb Netflix. Ponuka pre Slovensko sa môže líšiť podľa typu predplatného.

Zdroj údajov o dostupnosti: JustWatch

Informácie o filme

  • Premiéra: 13. februára 1997
  • Žáner: Rodinný, Animovaný, Sci-fi, Fantasy, Komédia
  • Dĺžka: 88 min
  • Réžia: Joe Pytka
  • Scenár: Timothy Harris, Herschel Weingrod, Leo Benvenuti, Steve Rudnick
  • Krajina: USA
  • Hrajú: Michael Jordan, Wayne Knight, Theresa Randle, Manner Washington, Eric Gordon, Penny Bae Bridges, Brandon Hammond, Larry Bird, Bill Murray, Thom Barry
Autor článku

admin